Zip PerdeGünümüz mimarların tercihleri arasında üst sıralarda yer alan Zscreen rüzgar korumasına sahiptir. Kapalı konumda sineklik olarak da kullanılabilen sistem, kumaşı iki taraftaki kapsül kanallardan sıkıca tutmaktadır. Teknik bir fermuarla basit ve ergonomik bir prensibe dayanmaktadır.

Zscreen; rüzgar ve yağmur suyu geçirmeyen bir çok kumaş seçeneğine sahiptir. Ayrıca şeffaf dokusu (kristal mika) sayesinde dış çevre ile olan görsel temasınızı muhafaza eder.

Zscreen, fermuarı sayesinde yan kılavuz kanal içinde bulunan pvc ray kanalına geçerek, herhangi bir kuvvet ya da şiddetli rüzgarda mekanizmadan kumaşın çıkmasını engeller. Saatte 120 km şiddetindeki rüzgara karşı dayanıklıdır. Ürün tek parçada 24 m2 ye kadar çalışabilir, kesinlikle sistemde bir deforme olmaz. Alt etek çıtası, ağırlığı sayesinde kumaşın gergin durmasında önemli rol oynamaktadır. Kumaş sarım tamburunun
içerisine gizlenen tüp motor, uzaktan kumanda ve sabit butonlu sistemiyle ürünün tek bir tuşla harek et etmesini sağlar .

Zscreen; rüzgar ve yağmur suyu geçirmeyen bir çok kumaş seçeneğine sahiptir. Saatte 120 km şiddetindeki rüzgara karşı dayanıklıdır. Zscreen Tek parçada 24 m2 ye kadar çalışabilir, kesinlikle sistemde birdeforme olmaz. 5 yıl garantimiz altındadır.

Zscreen, evinizi doğru sıcaklıkta tutar ve daha enerjik hale getirir. Ortam ısısından olarak tasarruf edersiniz, çünkü güneş ışınları pencerenizden geçerken %90 ısı engellenir. Ayrıca TV ve bilgisayar gibi ekranlara yansıyan güneş ışığını engelleyerek daha net bir görüntü almanızı sağlar.

Zscreen eşsiz renk yelpazesi sayesinde evinizin veya ofisinizin cephelerinin stili ve rengi ile mükemmel şekilde eşleştirmenizi sağlar. Kir tutmaz ve dolayısıyla çok az bakım gerektirir.

Zscreen, herhangi bir pencereye veya cepheye kolayca yerleştirilebilir. Zscreen’in ana bileşenleri kutu, alt tabaka, kumaş ve kılavuz raylardır. Alüminyumdan imal edilmiş hafif ve dayanıklı bir yapıdadır.Ayrıca görünmez olan bir kutuya sahiptir.

Zscreen’i açmanın iki yolu vardır: manuel veya motorlu olarak kontrol edilebilmektedir. Çeşitli ev otomasyon sistemlerini elektrik kumandalarına bağlayabilirsiniz. Güneşin ve rüzgarın yoğunluğuna bağlı olarak otomatik
olarak çalışacak şekilde ayarlanabilirler.

Zscreen’in 4 farklı model çeşidi içerir, bu nedenle gereksinimlerinize uyacak doğru olanı seçersiniz.

Sistem olarak Zscreen 95,Zscreen 100,Zscreen 110 ,Zscreen 120 mevcuttur.